Сравнение:
Відгуки споживачів про комбайн Case IH 6140

Земельний банк ФГ «Мінько» – близько 1300 га полів зі складним рельєфом. Господарство вирощує широкий спектр культур: озиму пшеницю і ріпак, кукурудзу, соняшник, сорго, нут, коріандр тощо, тож зрозуміло, що до вибору комбайна тут підходили особливо ретельно.


                  – 2007 року ми придбали вживаний Case IH Axial­Flow® 2388, – згадує співвласник ФГ «Мінько» Антон Мінько. – По зернових (середня врожайність 45 ц/га) з жорсткою жаткою Case IH 1010 за світловий день проходили ним близько 40 га, а по кукурудзі (50­60 ц/га). Axial­Flow® 2388 набігав у нас близько 5 тис. мотогодин. За цей час була одна поломка – лопнуло решето, а так тільки розхідні матеріали. Загалом на річний ремонт (включно із ТО) понад $2 тис. не витрачали. Я продав комбайн, і покупець всю зиму дзвонив: «Антоне, дякую красно, ідеальна машина». Після цього підприємство постало перед вибором нової моделі.
                      – Ми відразу відкинули барабанні машини – вони б’ють бичами по масі, збиваючи з неї зерно. Внаслідок – зерно бите, а для нас важлива якість. У роторних машин теж є нюанси: в одній забагато ременів, шківів тощо – відтак, менша довговічність і дорожчий ремонт. Інша надто залежна від електроніки, а третя – занадто «м’яка» при збиранні кукурудзи. Тож подумали – і обрали для наших умов Case IH Axial­Flow® 6140. З моменту придбання він відробив у нас майже 235 мотогодин, – зазначає Антон Мінько.
Чому в господарстві віддали перевагу саме цій машині, і як вона показала себе в складних польових умовах? – Вагомим козирем 6140 є одна з найбільших у сегменті площа активного обмолоту та сепарації – 2,78 м. Відповідно, чим вона більша, тим кращий вимолот і менші втрати на роторі, – звертає увагу продукт­маркетинг менеджер Case IH в Україні та Молдові Олександр Горбань. Характерною рисою всіх комбайнів Case IH є запатентована технологія Axial­Flow®, за якої скошена маса по проходженню похилої камери (без допомоги прискорювачів, додаткових бітерів тощо) одразу втягується лопатями впускного конуса ротора. Далі маса проходить по всій площині ротора діаметром 762 мм і довжиною 2794 мм із 72 бичами, який обертається зі швидкістю 250­1150 об./ хв. На першій половині ротора зібрана маса обмолочується. – Обмолот відбувається завдяки її перетиранню, а не вибиванню, що дозволяє знизити відсоток дробленого зерна, – пояснює Олександр Горбань. Потім маса проходить до іншої половини ротора, в зону сепарації.
                       – В Axial­Flow® 6140 є шість підбарабань: по три для зон обмолоту та сепарації, – розповідає експерт Case IH. – У зоні обмолоту використовують дрібнозернові та універсальні підбарабання, а в зоні сепарації є три варіанти: універсальні, з вирізами та глухі, які «зашивають» цю зону… Загалом на Case IH є близько 80 налаштувань для будь­якої культури. Axial­Flow® 6140 також визначається однією з найбільших у сегменті площ очистки – 5,54 м2 решітного стану під обдуванням вентилятора (451­1300 об./хв.). Чим більшою є площа решітного стану, тим краще маса розподіляється по ньому і тим якісніше відділення зернової частини, менше втрат і сміттєвих домішок в бункері.
                         – Із 2010 року я використовую стандартні решета тільки для кукурудзи, коли врожайність понад 80 ц/га, для інших культур придбав – і для 2388, і для 6140 – решета Peterson, які пропонує Case IH. Вони дуже легкі в налаштуваннях. З ними збираємо все, адже втрати набагато менші. З цими решетами я при роботі на схилах добивався — хай сміються люди, але факт — до 2% втрат і до 3­3,5% сміття на соняшнику, а також 1% втрат із чистотою зерна до 1% на пшениці. Водночас вони добре показують себе на коріандрі та інших культурах. Заміна решіт триває усього 2,5 години, – каже Антон Мінько. Після решіт відділене насіння подається до зернового бункера об’ємом 10570 л, а звідти до розвантажувального шнека (довжина 6,7 м), який вивантажує зерно зі швидкістю 113 л/хв. – Бункер герметично закривається – це дуже зручно, бо під час жнив я на ніч техніку часто лишаю у полі, – ділиться Антон. Axial­Flow® 6140 оснащений шестициліндровим двигуном FPT об’ємом 9 л, який видає 295/400 кВт/к. с. максимальної потужності за 2000 об./хв.
                      – Цей двигун не відчуває навантаження. Коли я збирав зі швидкістю 10­12 км/год, навантаження на двигун було 65%, як на пагорб вибираєшся – 70%. Заради цікавості один раз спробував працювати на швидкості 15 км/год, але й тоді навантаження було 85%. Axial­Flow® 6140 в середньому витрачав до 9 л/га на кукурудзі і стільки ж на соняшнику, – наголошує Антон Мінько. Однак таку витрату палива забезпечує не тільки двигун.
                     – Axial­Flow® 6140 – це одна з найпростіших із технологічного погляду машин: на весь комбайн тут лише 9 ременів і 5 ланцюгів. Чим менше рухомих елементів, тим нижче енергоспоживання, – підкреслює Олександр Горбань. – Axial­Flow® 6140 дуже простий – це велосипед: завів, поїхав – і проблем немає, – усміхається Антон Мінько.